Dopravní automobil

Společnost Letiště Ostrava, a.s. převzala v měsíci září 2009 speciální vozidlo pro Hasičskou záchrannou službu Letiště Ostrava, a.s. Hasiči na letišti mají nyní k dispozici dopravní automobil určený k přepravě pracovníků hasičské záchranné služby k dopravě na místo mimořádné události, případně na výcvik a školení.

Vozidlo je vyrobeno v letištním provedení a je určeno pro přepravu tří hasičských družstev (dvě v plném obsazení a jedno ve sníženém početním stavu) v obsazení 16 míst a řidič. Vozidlo bude využíváno při nutné přepravě mužstva pro posílení nebo střídání u velkých zásahů, použitelné je pro převoz osob při nezbytné evakuaci nebo jejich krátkodobý pobyt v zimním a jinak nepříznivém počasí. Vozidlo je vybaveno závěsným zařízením pro přívěs s nájezdovou brzdou, jde o skříňový automobil s plným prosklením na podvozku Mercedes Benz Sprinter 515 CDI, jehož maximální užitečná hmotnost je 5 000 kg.

Kupní smlouvu na dodávku dopravního automobilu uzavřela společnost Letiště Ostrava, a.s. s dodavatelem KHMC s.r.o. na základě výběrového řízení vyhlášeného formou veřejné zakázky malého rozsahu v souladu s platným Metodickým pokynem pro zadávání veřejných zakázek vydaným Regionální radou regionu soudržnosti Moravskoslezsko.

Dopravní automobil včetně příslušenství nejen zvýší úroveň vybavenosti hasičské záchranné služby na letišti, ale prakticky přispěje k transportu při mimořádných událostech v areálu letiště a blízkém okolí. Letištní minibus umožní také víceúčelovou přepravu zásahových jednotek.

Přejímka auta    

Ve dnech 19. - 21. 10. 2009 proběhlo školení a speciální výcvik hasičské záchranné služby při mimořádných leteckých událostech ve školícím centru letiště Fraport ve Frankfurtu nad Mohanem. Za Letiště Ostrava, a.s. se tréninku zúčastnilo osm zástupců HZS, z anglického jazyka tlumočila manažerka projektu Stroje a zařízení HZS. Hasiči využili dopravní automobil k transportu do Německa a k přepravě při výcviku. Školení proběhlo ve speciálním tréninkovém centru Letiště Frankfurt, naši hasiči absolvovali pod vedením zkušených instruktorů Johna A. Olsena a Stefana Syringa teoretickou i praktickou část cvičení společně se zástupci Hasičské záchranné služby Letiště Ljubljana ze Slovinska.

Více informací ze školení a video: zde    

Letiště Leoše Janáčka Ostrava má výborně vyškolený personál pro případy všech mimořádných událostí a zásahů.


 

Letiště Ostrava, a.s.

Letiště Ostrava, a.s.
742 51 Mošnov 401

Facebook

Informace pro cestující
+420 597 471 136

Reklamace a ztracená zavazadla
+420 597 471 135

Rezervace letenek
+420 597 471 180

Copyright © 2015 Letiště Ostrava, a.s.
Programovali: SE-MO Data