Hasičská hydraulická teleskopická plošina

Hasičská záchranná služba Letiště Ostrava, a.s. převzala v druhé polovině měsíce července 2009 další speciální automobil pořízený v rámci projektu "Stroje a zařízení I". Rychlé zásahové vozidlo - hasičská hydraulická teleskopická plošina v letištním provedení s dostupnou výškou 32 m a postraní žebříkovou sadou, bude sloužit jak při činnosti zásahové, tak při činnosti evakuační. Tato technika umožňuje represivní zásah vodou nebo pěnou z potřebné výšky, efektivitu a přesnost zásahu lze sledovat pomocí snímací kamery a jejího obrazu přeneseného na monitor u obsluhy. K evakuaci osob z výšky bude možno využívat několik možností a to přesun ohrožených v záchranném koši, sestup evakuovaných osob po postranním žebříku nebo variantu použití záchranného rukávu.

Jedná se o hydraulickou teleskopickou vysokozdvižnou plošinu v hasičském provedení BRONTO SKYLIFT F 32 RLX na podvozku Mercedes Benz - ECONIC 1833 LL, s nosností max. 18 t. Zásahové vozidlo dodala firma Ing. Jiří Kollar-D.I.K.Consulting Praha - vítězný uchazeč otevřeného zadávacího řízení realizovaného dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, v platném znění, a metodických pokynů ROP.

Součástí dodávky je také nutné specializované příslušenství dle specifických požadavků Hasičské záchranné služby Letiště Ostrava, a.s., vozidlo splňuje současnou legislativu ICAO.

Dodávka plošiny    

Ve dnech 21. - 23. 7. 2009 proběhlo školení pracovníků HZS Letiště Ostrava, a.s. na obsluhu a údržbu vozidla v rámci převzetí dodávky za účasti zástupců dodavatele a subdodavatele - společnosti Bronto Skylift.

Dne 24. 7. 2009 byla hasičská hydraulická teleskopická plošina slavnostně uvedena do provozu za účasti zástupců Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko, Asociace velitelů hasičských záchranných sborů podniků, HZS Moravskoslezského kraje a Letiště Ostrava, a.s. Proběhla praktická ukázka činnosti vozidla včetně ovládání záchranného koše a použití záchranného rukávu.

Praktický výcvik    

Hasičská záchranná služba na Letišti Leoše Janáčka Ostrava je nyní vybavena také pro mimořádné zásahy na výškové budovy, při kterých je nutno co nejrychlejší evakuovat osoby z ohrožených prostorů.


 

Letiště Ostrava, a.s.

Letiště Ostrava, a.s.
742 51 Mošnov 401

Facebook

Informace pro cestující
+420 597 471 136

Reklamace a ztracená zavazadla
+420 597 471 135

Rezervace letenek
+420 597 471 180

Copyright © 2015 Letiště Ostrava, a.s.
Programovali: SE-MO Data