Úvodní informace

Systém řízení bezpečnosti, anglicky Safety Management Systém (SMS) je systematický přístup k řízení bezpečnosti zahrnující nezbytné organizační struktury, odpovědnosti a zásady a postupy.

 

Funkční schéma SMS

 

Politika SMS

Politika SMS 2023 - 2026 (soubor PDF)

 

Hlášení bezpečnostních událostí (dobrovolná hlášení)

Bezpečnostní hlášení – jakákoliv informace o riziku / bezpečnostní události, která je podaná ústně, elektronicky nebo písemně

 

Bezpečnostní událost – jakákoliv událost, riziko anebo okolnost, kterou považuje ohlašovatel za bezpečnostní riziko anebo která má přímý dopad na bezpečnost

 

Hlášení události slouží výhradně pro předcházení nehodám a incidentům, nikoli k určování viny a odpovědnosti. Je aplikován princip Just Culture - anglický termín pro pravidlo netrestání viníka v případě, že sám oznámí bezpečnostní událost, kterou způsobil a aktivně spolupracuje na jejím vyhodnocení. V ČR však není možné netrestat viníka v případě trestně‑právních činů.

 

Formulář pro dobrovolná hlášení najdete zde.

 

Společnost zřídila několik bezpečnostních schránek pro listová bezpečnostní hlášení, tzv. Safety Boxy. (Vstup SRA1, Dílna údržby, L2 – Chodba odbavení, Odletová hala).

Letiště Ostrava, a.s.

Letiště Ostrava, a.s.
742 51 Mošnov 401

Facebook

Informace pro cestující
+420 597 471 136

Reklamace a ztracená zavazadla
+420 597 471 135

Rezervace letenek
+420 597 471 180

Copyright © 2015 Letiště Ostrava, a.s.
Programovali: SE-MO Data